Универзитетот е подготвен и ги очекува новите студенти на УГД кои со сигурност ќе ги имаат најдобрите услови за студирање и напредок, истакна меѓу другото ректорот на УГД проф. д-р Блажо Боев на денешната прес-конференција.

Објавено во УГД Живот

Универзитетот „Гоце Делчев“ го објави најновиот Конкурс за запишување на нови студенти во учебната 2018/2019 година.

Објавено во УГД Живот

Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип и оваа година учествуваше на конференцијата ERACON 2018, организирана од страна на European Association of Erasmus Coordinators (EAEC), која се одржа во Мурсија, Шпанија.

Објавено во УГД Живот

Тим на Економскиот факултет на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип ќе учествува на најелитниот натпревар за тргување со берзи “Rotman European Trading Competition” кој ќе се одржи од 23 до 25 август 2018 година во Рим, Италија.

Објавено во УГД Живот

Институтот за стратешки истражувања и едукација, во соработка со УГД и Амбасадата на САД во Р. Македонија, спроведе Тренинг за зголемување на капацитетите на универзитетите за примена на Законот за заштита на укажувачите од корупција како алатка за превенција на корупцијата во високото образование во Македонија.

Објавено во УГД Живот
Страница 2 од 87

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…