Потпишан Договор за соработка меѓу ФТБЛ и СКТМ

Факултетот за туризам и бизнис логистика при УГД стана придружна членка на Стопанската комора за туризам на Р. Македонија, со што се отвораат можности за поширока соработка од која корист ќе имаат и факултетот и студентите кои студираат на него.

На 8.2.2017 година во просториите на наставниот центар на УГД во Скопје, деканот на Факултетот за туризам и бизнис логистика (ФТБЛ), Никола Димитров, и извршниот директор на Стопанската комора за туризам на Македонија (СКТМ), г-ѓа Биљана Пејоска-Ристеска потпишаа Договор за соработка. Според Договорот, ФТБЛ стана придружна членка на СКТМ со што се создадени предуслови за започнување заеднички иницијативи за соработка.

Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…