Одбојкарите на УГД со најголем успех до сега

Машката одбојкарска екипа на УГД го постигна најголемиот успех до сега, се пласираа меѓу четирите најдобри екипи на Македонија.

Одбојкарите на „УГД студент“ ја победија по вторпат екипата на „Борец“ од Велес со 3 : 1 во сетови. Првата средба „УГД студент“ ја победи со 3 : 2. Со оваа победа машката екипа на УГД се пласираше во полуфиналето на Купот на Македонија што претставува извонреден успех. 

За полуфиналните натпревари ќе следува ждребување, по што кон крајот на март ќе се знае кој ќе биде противникот на екипата на „УГД студент“.

Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…