Прв академски час на УГД за старт на академската 2017/2018

Свечениот прв академски час на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип за академската 2017/2018 година ќе се одржи во понеделник – 18 септември 2017 година, со почеток во 11 часот, во салата на Центарот за култура „Ацо Шопов“.

На свечениот прв час на новите студенти на УГД ќе им се обрати ректорот, проф. д-р Блажо Боев, по што ќе следува културно-уметничкиот дел од програмата. Во овој дел настап ќе има Музичката академија при УГД, нејзиниот декан Антонијо Китановски, како и Васил Хаџиманов, Никола Ристановски и Гоце САФ.

Свеченост за првиот академски час ќе се организира и во наставните центри на УГД во Скопје, Кавадарци, Струмица и во Прилеп, исто така со почеток во 11 часот.

УГД ги поканува сите бруцоши да присуствуваат на првиот академски час и заедно да го започнеме нивниот пат кон нови знаења и кон академската заедница.

Последен пат изменето на Среда, 13 Септември 2017 14:22
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…