Ректорот Боев прими Благодарница за успешна соработка со МАНУ

Македонската академија на науките и уметностите одбележa јубилеј 50 години од формирањето - МАНУ е основана на 23 февруари 1967 година, а нејзин прв претседател беше Блаже Конески.

На свечената академија што се одржa по тој повод се обратиja претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, и претседателот на МАНУ, академик Таки Фити.

Во рамките на одбележувањето, претседателот на МАНУ, академик Таки Фити, му додели Благодарница на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип за долгогодишната плодна и успешна соработка. Благодарницата ја прими ректорот на УГД, проф. д-р Блажо Боев.

Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…