Ректорот на УГД на одбележувањето на 40 години Факултет за безбедност

Ректорот на УГД, проф. д-р Блажо Боев, присуствуваше на одбележувањето на 40 години од основањето на Факултетот за безбедност во Скопје.

На свеченоста беше кажано дека oсновна мисија на Факултетот за безбедност е да придонесеме за зголемување на стабилноста и безбедноста во општеството преку учење, создавање на професионален кадар и спроведување на истражувања и развојни активности во полето на образованието, науката и безбедноста. Од страна на деканот на Факултетот за безбедност, проф. д-р Никола Дујовски, на ректорот проф. д-р Блажо Боев му беше доделена плакета и благодарница за успешната соработка што ја имаат УГД и Факултетот за безбедност.

Последен пат изменето на Понеделник, 27 Ноември 2017 12:58
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…