Заменик амбасадорот на Обединетото Кралство во посета на УГД

Заменик амбасадорот на Обединетото Кралство во Република Македонија Пол Едвардс се сретна со ректорот на УГД проф. д-р Блажо Боев.

На средбата се разговараше за можната соработка меѓу двете институции и за работа на заеднички проекти. УГД веќе има добра соработка со британските институции и организации, а со ваквите средби се очекува тие соработки да се продлабочуваат и интензивираат.

Средбата се одржа во рамките на посетата на Едвардс на Штип, а се одржа во ректоратот на Универзитетот.

Последен пат изменето на Вторник, 16 Јануари 2018 11:16
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…