Обука по скијање за студентите на УГД

Спортскиот центар на УГД, како и секоја година, организира обука и настава по скијање за студентите на Универзитетот.

Обуката се организира во групи, согласно со степенот на познавање на скијачката техника. Обуката се организира во периодот од 19 до 23 февруари. Пријавувањето е до 5 февруари кај наставниците по спорт и рекреација на УГД или во салата „Јордан Мијалков“. Заинтересираните студенти можат да испратат и е-пошта на следниве е-адреси: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите., Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.  или Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Обуката ќе се одржи на планината Рила во Бугарија, а можат да учествуваат сите заинтересирани студенти.

Последен пат изменето на Четврток, 25 Јануари 2018 15:22
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…