Повик за учество на Ораторска вечер

Правниот факултет и Клубот на оратори при УГД го објавија Повикот за пријавување на Ораторска вечер.

На повикот можат да аплицираат сите студенти на УГД, а за најдобрите ќе има вредни награди. Ораторската вечер на УГД се организира веќе по осми пат и секоја година побудува огромен интерес кај студентите и кај публиката, затоа што темите на коишто студентите говорат се исклучително интересни и актуелни.

Пријавувањето на кандидатите е на мејл: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.. За прашања или пријавување преку Фејсбук на линкот: www.facebook.com/club.na.oratori.ugd.

Последен пат изменето на Четврток, 15 Февруари 2018 14:31
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…