Распоред за Универзитетските спортски игри

Универзитетскиот спортски центар и оваа година ги организира спортските игри во неколку спортови. По повод патрониот празник годинава ќе се играат баскет, мал фудбал, ракомет, одбојка, пинг-понг, како и шах.

На 19 март ќе се игра фудбал и пинг-понг, на 20 март баскет, на 21 март одбојка и ракомет, а на 22 март ќе бидат финалните натпревари.

Сите натпревари ќе се играат во спортската сала „Јордан Мијалков“, а рокот за пријавување на екипи е до 16 март.

Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…