Бесплатни офталмолошки тестови на Факултетот за медицински науки на УГД

Бесплатните оптометриски тестови ќе се реализираат секоја среда од 9 до 12 чaсот, во лабораторијата за оптика и офталмологија на Факултетот за медицински науки (се наоѓа во новиот дел на приземјето во текстилното училиште).

Со примена на најсовремена рефрактометриска метода студентите и вработените на УГД - Штип ќе можат бесплатно да си проверат диоптрија и очен притисок, во рамките на скрининг програмата за рано откривање на рефрактерните аномалии и здрав вид на секој ученик и студент.

Последен пат изменето на Петок, 30 Ноември 2018 13:30
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…