УГД ги едуцира студентите и вработените за правата на студентите со хендикеп

„Студентот со хендикеп ги има истите права како и другите студенти“ е една од пораките што Универзитетот „Гоце Делчев“ ја пренесува преку кампања која се однесува на подигање на свеста за студентите со хендикеп.

Станува збор за информативна кампања која има за цел да ги подобри правата на студентите со хендикеп и да го направи Универзитетот по теркот на големите светски универзитети кога станува збор за оваа проблематика.

Едукативната кампања е дел од проект на програмата „Margina Obscura“, финансиран од страна на Европската Унија.

Последен пат изменето на Среда, 05 Декември 2018 08:45
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…