Ректоратот на УГД најдобро украсен јавен објект

Зградата на Ректоратот на Универзитетот „Гоце Делчев“ и годинава го доби признанието за најдобро декориран јавен објект за Нова година. Традиционално ова признание го доделува Општина Штип. Признанието од страна на градоначалникот го прими Дијана Насева, претставник на УГД.

Зградата на Ректоратот веќе четврта година по ред го добива ова признание од страна на Општина Штип која препознава дека УГД игра улога и во збогатување на убавиот изглед на градот Штип во текот на новогодишните празници.

Последен пат изменето на Понеделник, 31 Декември 2018 14:35
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…