Работилница за превод „Пренесување на личните имиња во официјалните документи“

Филолошкиот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ заедно со Здружението на преведувачи и толкувачи на Република Македонија организираат работилница на тема „Пренесување на личните имиња во официјалните документи“.

На работилницата може да присуствуваат сите заинтересирани, а ќе се одржи во Кампус 4 на УГД во Штип. Работилницата се одржува во петок (22.2.2019) во 13.00 часот.

Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…