Се одржа Филозофски филмски фестивал на УГД

Во рамките на караванот на деветтото издание на Филозофскиот филмски фестивал, Институтот за применета философија и етика при Факултетот за образовни науки – Штип организираше прикажување на два наградени филмови во долгометражна и краткометражна продукција.

Станува збор за филмовите „8 минути и 19 секунди“ и „Ноќен разговор со џелат“.

Филмовите веќе традиционално се прикажуваат од страна на УГД и привлекуваат внимание кај штипската публика. Настанот се одржа во свечената сала на Правниот факултет, а караванот продолжи со прикажување на филмовите во другите градови низ државата.

Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…