Испечатете ја страната
Префрли се на УГД

Искористете го летниот период за да се префрлите на УГД.

Универзитет „Гоце Делчев“ овозможува премин на студенти од други универзитети на УГД, како и премин на студенти помеѓу факултетите и студиските програми во рамките на Универзитетот.

Процедурата за премин на студенти во Универзитетот или од друг универзитет на УГД е едноставна и брза. Студентите треба да направат електронска апликација на https://eupisi.ugd.edu.mk/.

Информации за студиските програми на сите факултети на УГД може да добиете на интернет страниците на секој факултет.

Дополнителни информации, исто така, може да добиете и од советникот за EKTС на УГД, Христина Ампова, на мејл: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или од продеканите на секој факултет.

 

Одбележен под
Share this article
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…