Втор уписен рок на УГД

Вториот уписен рок на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип се реализира на 14 и 15 септември 2020 година.

По првиот рок се останати вкупно 2910 слободни места, од кои 1574 за редовни студенти во државна квота, 765 за редовни студенти во квотата со кофинансирање и 571 за вонредно студирање. Пријавувањето на заинтересираните кандидати и во вториот уписен рок е онлајн, преку апликацијата која може да се најде на eupisi.ugd.edu.mk, а потребните документи може да се достават на пунктовите во Штип, пред Правниот факултет и Факултетот за образовни науки, како и во наставните центри на УГД во Скопје, Кавадарци, Струмица и во Гевгелија.

Паралелно со вториот уписен рок, се врши и запишувањето на примените кандидати од првиот уписен рок. Пунктовите за прием на документи се организирани во согласност со протоколите за заштита од ковид 19, во интерес на здравјето на граѓаните. Кандидатите кои имаат прашања и потреба од асистенција и помош можат да се обратат на приемните пунктови, како и на мејл Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или на телефоните 075 400 197 и 078 267 428 (секој работен ден од 9 до 14 часот).

Последен пат изменето на Понеделник, 14 Септември 2020 12:51
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…