Потпишан Договор за соработка помеѓу УГД и Агенцијата за национална безбедност

Договор за соработка потпишаа Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип и Агенцијата за национална безбедност.

Договорот го потпишаа ректорот на Универзитетот „Гоце Делчев“, проф. д-р Блажо Боев и директорот на Агенцијата за национална безбедност, Виктор Димовски, на средбата која ја одржаа во Ректоратот на УГД. Со потпишувањето на овој Договор се отвораат можности за соработка во повеќе области – заеднички проекти, размена на искуства, најмногу низ призмата на потребите на студентите, но секако и на стручниот кадар. За студентите најголема придобивка е што со Меморандумот за соработка се создаваат и можности најдобрите студенти во иднина да можат да најдат свое вработување во Агенцијата за национална безбедност.

Последен пат изменето на Четврток, 24 Септември 2020 13:33
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…