We are delighted to announce that applications to the 8th TI School on Integrity are open. 

Since 2010, TI School on Integrity hosted more than 800 future leaders from around 90 countries worldwide and became the leading summer course on anti-corruption in the world.  

Education USA Македонија и Амбасадата на САД во Македонија ве покануваат на Саемот за високо образование во САД организиран во Македонија, кој оваа година ќе се одржи во Скопје, во NOVA International Schools, на 4 април, од 17 до 20 часот.

Амбасадата на Република Австрија во Скопје има чест да ве информира во врска со Програмата за стипендија на Европскиот  форум Алпбах на тема „Конфликт и соработка“. Стипендијата нуди можност за учество на семинари и  пленарни дебати.

Правниот факултет при УГД и оваа година, четврта по ред, ја организира Меѓународната научна конференција насловена како „Општествените промени во глобалниот свет“.

Во среда 15 март во предавална 1 на Кампус 2, со почеток во 12 часот, ќе се одржи презентација за Фулбрајт стипендија.

Предавач ќе биде Газменд Иљази, кој е асистент за образовни програми во Амбасадата на САД во Република Македонија и ќе одржи презентација за стипендиите што ги нуди Амбасадата на САД во Република Македонија.

Страница 3 од 11

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…