Почитувани колеги,

Имаме голема чест и задоволство да Ве поканиме на првиот Конгрес на студенти по општа медицина при ФМН – УГД.

Објавено во Наука

Земјоделскиот факултет со поддршка од Факултетот за информатика, Центарот за е-учење, активно продолжува да ја презентира онлајн апликацијата, како и мобилните апликации, направени во рамките на  програмата Еразмус +, со цел да им се помогне на земјоделците во нивното производство.

Објавено во Наука

Ректорот на Универзитетот „Гоце Делчев“ заедно со проректорите на УГД ќе бидат дел од конференција во Љубљана насловена „Spreading excellence, Enhancing Synergies, perspectives from South – East Europe”. Конференцијата ќе се одржи утре, а дел од темите се поврзани со академската соработка и иднината на високото образование.

Објавено во Наука

Земјоделците ќе можат лесно да проверат какво ѓубриво и во која количина да се употреби за одредена култура доколку имаат направено агрохемиска анализа на почвата, но и да дознаат кој е најдобриот пестицид за справување со болести и штетници. Ова ќе го овозможува смарт апликацијата изработена во рамките на проектот од Еразмус програмата, чиј главен координатор е Универзитетот „Гоце Делчев“.

Објавено во Наука

Факултетот за медицински науки при Универзитет „Гоце Делчев“ во Штип на 28 и 29 март ќе биде локацијата каде што ќе се одржи Првиот интернационален конгрес на студентите по дентална медицина, насловен како „Analog vs. Digital in dental medicine“.

Објавено во Наука
Страница 3 од 57

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…