Амбасадата на САД во Македонија денеска имаше презентација на можностите кои ги нудат за студирање или студиски престој во Соединетите Американски Држави.

Објавено во Студенти

Туристичко-гастрономската изложба за алтернативни форми за развој на туризмот која ја организира Факултетот за туризам и бизнис логистика на УГД одбележа јубилеј – годинава беше организирана по десетти пат. И десеттото издание, кое се организираше на 24 април 2018 година во хотелот „Аполонија“, ја потврди истрајноста и мотивираноста на студентите, професорите, асистентите на ФТБЛ, како и на сите други соработници кои направија една таква вредна традиција во Гевгелија.

Објавено во Студенти

Студенти од Факултетот за туризам и бизнис логистика учествуваа на единаесеттиот по ред Национален кулинарски куп на Бугарија, кој се одржа од 19 до 21 април 2018 година на Меѓународниот саем во Пловдив.

Објавено во Студенти

Флејтистката Тамара Лазарова, студентка на Музичка академија при Универзитет „Гоце Делчев“, освои прва награда на Меѓународниот натпревар „Полихимнија“ во Скопје, кој се одржа на 30 март во Даут-пашин амам во Скопје. Тамара Лазарова се натпреваруваше во категорија за флејта.

Објавено во Студенти

Младен Мицевски, студент на Факултетот за туризам и бизнис логистика при УГД, неодамна доби пофалница од Универзитетот како студент со најголем просек. На патрониот празник на УГД, во свеченото доделување на дипломите, Младен беше поздравен од проректорот за настава како студент со просек од 10,00.

Објавено во Студенти
Страница 3 од 59

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…