Дали сте подготвени за ново животно искуство кое ќе вклучува платена пракса во времетраење од три до пет месеци во некоја од државите на Европска Унија? Еразмус+ програмата ви нуди можност за пракса во Германија, Шпанија, Франција, Полска, Италија и многу други држави во чии институции и фирми можете да го збогатите вашето практично знаење од областа во којашто студирате.

Објавено во Студенти

Можност за пракса во Кочани и во Скопје. Компанијата ITCrowd им нуди можност на студентите за пракса и вработување, а воедно и можност да научат „PHP“ и „.NET“ програмирање од искусни програмери.

Објавено во Студенти
Понеделник, 25 Декември 2017 14:59

Излезе 18. број на „Студентско ехо“

Студентите од насоката Новинарство и односи со јавноста од Катедрата за новинарство на Правниот факултет при УГД го подготвија најновиот број на весникот „Студентско ехо“.

Објавено во Студенти

Студентите на Правниот факултет, од насоките Правни студии и Новинарство и односи со јавноста, престојуваа во посета на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги АВМУ и на МРТ.

Објавено во Студенти

Во рамките на проектните активности поврзани со проектот Превенција од дискриминација, говор од омраза и криминал од омраза, кој Правниот факултет го спроведува заедно со Мисијата на ОБСЕ во Скопје, на 28.11.2017 г. се оствари студиска посета на институцијата Народен правобранител, во Одделот којшто постапува по случаи за дискриминација и говор од омраза во Скопје.

Објавено во Студенти
Страница 5 од 59

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…