Студентите од Факултетот за медицински науки најавуваат идна успешна соработка со лекарите од САД кои во Македонија работат како дел од договорот со Министерството за здравство на Македонија.

Објавено во Студенти

Студентите од насоката Туризам на Факултетот за туризам и бизнис логистика во Гевгелија и оваа година имаа можност да го посетат 33. Меѓународен саем за туризам „Philoxenia“ и Меѓународниот саем за хотелиерство „Hotelia“ во периодот од 10 до 12 ноември во Солун, Република Грција.

Објавено во Студенти

Студентката Надица Стојкова од Факултетот за медицински науки се најде меѓу тројцата студенти на факултетите за медицински науки во Република Македонија кои добија признание за најдобар студент. Признанието им беше доделено од страна на Лекарската комора на Македонија, по повод 25-годишнината на оваа организација.

Објавено во Студенти

Организациите Центар за управување со промени и Институт за човекови права, заедно со Правниот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип организираа дводневна Обука за истражувачко новинарство, наменета за студентите на новинарство на Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип и на Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ - Скопје.

Објавено во Студенти

Компаниите Македонски телеком и Лајкамобајл имаат потреба од студенти за пракса на повеќе позиции. Студентите на УГД можат да конкурираат за овие позиции под услови кои се објавени во повиците на двете компании.

Објавено во Студенти
Страница 6 од 59

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…