Првиот конгрес на студентите по општа медицина на Факултетот за медицински науки при Универзитет „Гоце Делчев“, кој се одржува на 9 и 10 мај во Мултимедијалниот центар на УГД, е еден многу важен момент за Универзитетот, за ФМН, како и за студентите кои покажуваат колку е важна нивната иницијатива за организирање на вакви настани. Тоа е оценка која ја делат и ректорот на УГД, деканот на ФМН и останатите професори.

Објавено во Студенти

Бесплатно мерење на крвен притисок и на шеќер во крвта организираат студентите на насоката Општа медицина на Факултетот за медицински науки, заедно со своите професори и асистенти.

Објавено во Студенти

Амбасадата на САД во Македонија денеска имаше презентација на можностите кои ги нудат за студирање или студиски престој во Соединетите Американски Држави.

Објавено во Студенти

Туристичко-гастрономската изложба за алтернативни форми за развој на туризмот која ја организира Факултетот за туризам и бизнис логистика на УГД одбележа јубилеј – годинава беше организирана по десетти пат. И десеттото издание, кое се организираше на 24 април 2018 година во хотелот „Аполонија“, ја потврди истрајноста и мотивираноста на студентите, професорите, асистентите на ФТБЛ, како и на сите други соработници кои направија една таква вредна традиција во Гевгелија.

Објавено во Студенти

Студенти од Факултетот за туризам и бизнис логистика учествуваа на единаесеттиот по ред Национален кулинарски куп на Бугарија, кој се одржа од 19 до 21 април 2018 година на Меѓународниот саем во Пловдив.

Објавено во Студенти
Страница 2 од 59

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…