Уметност

Музичкото дуо „Грациозо“ по третпат настапи во Мароко и ја претстави Р. Македонија на музички фестивал…
Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип и Филозофското друштво на Македонија организираат две филмско-филозофски вечери со 8.…
Студентите од регионот (Македонија, Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Романија, Црна Гора, Бугарија и Словенија) кои…
Филолошкиот факултет организира свечено доделување на наградите од Конкурсот насловен како „Јазикот и неговата комуникациска моќ“.
На денот на шегата, 1 април, започна манифестација на тема која шегата ја има само во…
Неделата на француски филм на УГД започнува утре (30 март 2018 година) во Мултимедијалниот центар. Фестивалот…
Страница 1 од 20

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…