Студентите на Архитектура и дизајн и на Ликовна академија со заедничка изложба

Студентите на Ликовна академија заедно со студентите на насоката Архитектура и дизајн од Факултетот за природни и технички науки организираат заедничка изложба насловена „Еднаш ние“.

Студентите на Ликовна академија ќе изложат цртежи, слики и скулптури, а студентите на Архитектура и дизајн ќе изложат плакати и дизајнерски решенија на заедничка тема.

На отворањето свој настап ќе имаат и студените на Музичката академија со своја музичка точка.

Изложбата ќе биде отворена на 22 мај 2017 г. во Галеријата „Безистен“ во 19 часот.

Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…