Недела на француски филм на УГД

Неделата на француски филм на УГД започнува утре (30 март 2018 година) во Мултимедијалниот центар. Фестивалот ќе го отворат проректорот за настава проф. д-р Кирил Барбареев и раководителот на Францускиот културен центар Бранко Чобанов во 19 часот.

Проекцијата на филмовите ќе се одвива утре (петок), во понеделник, во вторник и во среда од 19 часот.

Серијалот филмови започнува со филмот „Фамилијата Белиер“. Влезот е бесплатен.

Последен пат изменето на Четврток, 29 Март 2018 11:50
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…