Уметност

Џез одделот при Музичката академија – УГД, Штип, активно учествува во реализацијата на Интернационалниот џез фестивал…
Ликовната академија и Факултетот за образовни науки при Универзитетот „Гоце Делчев“ организираа изложба „Градот Баргала, преку…
Фестивалот „Денови на македонска музика“ е најголемиот саем на македонското музичко творештво и вистински промотор на…
Правниот факултет при УГД по петти пат организира Меѓународна научна конференција со наслов „Општествените промени во…
На 25.12.2015 година, понеделник, во фоајето на Македонската Опера и Балет, солистички концерт одржаа Бранко Павловски…
Новогодишниот концерт на Музичката академија при УГД годинава ќе се одржи во понеделник, 25 декември, со…
Страница 3 од 20

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…