Уметност

„Наративна симбиоза на транстекстуални приказни за македонскиот егзодус, за геноцидот и „лингвоцидот“ на шовинистичките елити врз…
“Музиката, единствена помеѓу сите уметности е во истовреме комплетно апстрактна и длабоко емоционална“, вели Oliver Sacks,…
Поради анатомијата на мозокот, сетилото за мирис е тесно поврзано со емоциите и спомените.
Во својата книга со наслов: Still Writing: The Pleasures and Perils of a Creative Life –…
Страница 26 од 26

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…