Уметност

Филмот „Исцелител“ на режисерот Ѓорче Ставрески ќе биде прикажан и во Штип. Универзитетот „Гоце Делчев“ организира…
Професорката Елизабета Митрева од Факултетот за туризам и бизнис логистика вчера ја отвори својата прва самостојна…
На 18 октoмври во Уметничката галерија „Безистен“ во Штип и на 26 октомври во Музејот „Борис…
Вонредниот професор на УГД, д-р Рисима Рисимкин во периодот од 21 до 28 октомври 2017 година…
Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип постојано креира нови можности за реализирање на афинитетите на младите во…
Музичкото трио „Грациозо“ на 19 октомври се претстави пред многубројната публика во Кавадарци, каде што се…
Страница 4 од 20

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…