Уметност

Студентите на Музичка академија при УГД, заедно со своите професори, утре (7.6.2017 г.) во 20 часот…
Три факултети/академии се преклопија со своите активности во изложбата насловена „Еднаш ние“, отворена во Уметничката галерија…
Членовите на камерниот состав „Трио Академико“, проф. м-р Златка Митева на флејта, проф. д-р Бранко Павловски…
Студентите на Ликовна академија заедно со студентите на насоката Архитектура и дизајн од Факултетот за природни…
Со настапот на „Скопје танцов театар“ на Рисима Рисимкин продолжи манифестацијата Уметничка пролет на УГД. Настапот…
Класичното дуо „Грациозо“, д-р Невенка Дуковска (пијано) и м-р Кристина Палија (сопран), по вторпат настапија на…
Страница 6 од 20

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…