Уметност

Доц. м-р Наташа Трбојевиќ, на пијано, и проф. м-р Васо Ристов, на труба, неодамна одржаа концерт…
Како резултат на соработката меѓу Универзитетот во Загреб и Универзитетот во Штип, вчера во просториите на…
Доц. д-р Трајче Стојанов денес имаше промоција на својата прва поетска книга „Егзистенцијалии“. Книгата беше промовирана…
Изложбата насловена „Јапонскиот лебдечки свет - UKIYOE“ ќе биде отворена на 15 септември во Штип, во…
Петре Штерјов, еден од најдобрите студенти на Музичката академија во Штип, ќе одржи рецитал со почеток…
Уште еден успех на Филмската академија при Универзитетот „Гоце Делчев“. Филмот „Потера“ на студентот Предраг Петровиќ…
Страница 7 од 17

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…