Уметност

Уште еден успех на Филмската академија при Универзитетот „Гоце Делчев“. Филмот „Потера“ на студентот Предраг Петровиќ…
Студентите од Ликовна академија при УГД се претставија на интернационалниот саем за уметност „Паратисима“ кој се…
Филмската академија при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип и Кино сојузот на Македонија организираат Државен фестивал…
Студентите од Oдделот за етнокореологија и од Oдделот за џез студии при Универзитетот „Гоце Делчев“ во…
Ликовната академија при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип по првпат организира Годишна изложба на студентите од…
Пијанистките Карла Биков и Елена Ефремова, студентки на Музичката академија при Универзитет „Гоце Делчев“, со голем…
Страница 9 од 18

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…