Уметност

Со голем концерт во Македонската опера и балет ќе бидат одбележани 90 години од смртта на…
Долги аплаузи и бис измамија македонските музички уметници Емилија Потевска-Попивода и Бранко Павловски пред полниот салон…
Неделата на германски филм на Универзитетот „Гоце Делчев“ ќе се одржува и оваа година. Дел од…
Доц. м-р Наташа Трбојевиќ, на пијано, и проф. м-р Васо Ристов, на труба, неодамна одржаа концерт…
Како резултат на соработката меѓу Универзитетот во Загреб и Универзитетот во Штип, вчера во просториите на…
Доц. д-р Трајче Стојанов денес имаше промоција на својата прва поетска книга „Егзистенцијалии“. Книгата беше промовирана…
Страница 10 од 20

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…