Уметност

Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип постојано креира нови можности за реализирање на афинитетите на младите во…
Музичкото трио „Грациозо“ на 19 октомври се претстави пред многубројната публика во Кавадарци, каде што се…
Признанието „Golden Oryx“, што за достигнувања во полето на културата го доделува „Катар ервејс“, годинава му…
Државната награда „11 Октомври“ за 2017 година ја добија музичкиот уметник Влатко Стефановски и историчарот проф.…
Во Уметничката галерија „Безистен“ во Штип беше отворена изложбата „Роберт Музил и Првата светска војна“. Поставувањето…
Во Уметничката галерија „Безистен“ во Штип, во среда (20.9.2017 година), ќе биде отворена изложбата „Роберт Музил…
Страница 2 од 18

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…