Во периодот од 14 до 16 март 2019 година координаторката на ...
Студентите на Факултетот за медицински науки при УГД кои имаа ...
Студентите на УГД ќе имаат можност да учествуваат на ...
Четириесетина студенти од универзитети од повеќе европски држави
УГД ги информира сите заинтересирани студенти дека имаат можност
На 24 декември, во комплексот Етно село „Тимчевски“, се одржа ...

На денот на шегата, 1 април, започна манифестација на тема која шегата ја има само во насловот „Не е шега: дискриминација и цензура“.

Објавено во Уметност
Четврток, 29 Март 2018 11:48

Недела на француски филм на УГД

Неделата на француски филм на УГД започнува утре (30 март 2018 година) во Мултимедијалниот центар. Фестивалот ќе го отворат проректорот за настава проф. д-р Кирил Барбареев и раководителот на Францускиот културен центар Бранко Чобанов во 19 часот.

Објавено во Уметност

Универзитетот „Гоце Делчев“, преку Ликовната академија, Музичката академија и Правниот факултет, го организира настанот „Не е шега: дискриминација и цензура“. Станува збор за настан кој ќе опфаќа изложба на плакати, проекција на филмови, трибина, работилница, промоција на публикации и концерт, а ќе се одржува од 1 до 10 април во Музеј на Македонија во Скопје.

Објавено во Уметност

Филолошкиот факултет во Штип го објави четвртиот број од меѓународното научно списание „Палимпсест“ во печатена и во електронска (http://js.ugd.edu.mk/index.php/PAL ) форма.

Објавено во Уметност

Ликовната академија и Факултетот за образовни науки при Универзитетот „Гоце Делчев“ организираа изложба „Градот Баргала, преку четката и моливот на студентите од Ликовната академија“. Изложбата е поставена во холот на Центарот за култура „Ацо Шопов“ во Штип.

Објавено во Уметност
Страница 5 од 28

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…