Студентите од насоката Туризам на Факултетот за туризам и бизнис
Студентката Надица Стојкова од Факултетот за медицински науки се
Организациите Центар за управување со промени и Институт за ...
Компаниите Македонски телеком и Лајкамобајл имаат потреба од ...
Во полната сала на Мултимедијалниот центар на УГД студентите –
Охридска банка организира натпревар за најдобра бизнис-идеја, во

Уметност

Студентите Елена Ефремова и Петар Трбојевиќ во среда, 9 ноември, ќе одржат целовечерен концерт на Музичката…
„Жените од Балканот во џезот“ на љубителите на џез музиката во Штип ќе им понудат ретка…
Со мултимедијален настан кој се одржа во Македонската опера и балет беше одбележана 90-годишнината од смртта…
Со голем концерт во Македонската опера и балет ќе бидат одбележани 90 години од смртта на…
Долги аплаузи и бис измамија македонските музички уметници Емилија Потевска-Попивода и Бранко Павловски пред полниот салон…
Неделата на германски филм на Универзитетот „Гоце Делчев“ ќе се одржува и оваа година. Дел од…
Страница 6 од 17

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…