Дали сте подготвени за ново животно искуство кое ќе вклучува ...
Можност за пракса во Кочани и во Скопје. Компанијата ITCrowd им
Студентите од насоката Новинарство и односи со јавноста од ...
Студентите на Правниот факултет, од насоките Правни студии и ...
Во рамките на проектните активности поврзани со проектот ...
Студентите од Факултетот за медицински науки најавуваат идна ...

Уметност

Студентите од Oдделот за етнокореологија и од Oдделот за џез студии при Универзитетот „Гоце Делчев“ во…
Ликовната академија при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип по првпат организира Годишна изложба на студентите од…
Пијанистките Карла Биков и Елена Ефремова, студентки на Музичката академија при Универзитет „Гоце Делчев“, со голем…
Повеќе до 20 студенти од Технолошко-техничкиот факултет направија спектакуларна годишна ревија на модели и изложба на…
Студентите од Ликовна академија при УГД и оваа година ќе се претстават на „Паратисима“ - Скопје.…
Студентите на Технолошко-технички факултет организираат изложба и модна ревија под наслов „Мода меѓу редови“. Овој несекојдневен…
Страница 9 од 18

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…