Штип, 3 октомври 2017 година Правен факултет, Универзитет „Гоце
Ирина Мазгански, студентка на Kатедрата за германски јазик и ...
Студенти на Правниот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ ...
Студентите на Технолошко-технички факултет при УГД во понеделник
Студентите на Електротехнички факултет при УГД, заедно со ...
Во изминатиот период студентите од ФТБЛ успешно се претставија
Post by UGD Life
- Јун 22, 2017
Деканот на Факултетот за безбедност при Универзитетот „Св. Климент Охридски“ – Битола, проф. д-р Никола Дујовски, и ...

Hide Main content block

  • Стипендии и конкурси
Во рамките на Националната кампања „Информирај
Од 5 до 19 август 2017 година се организира 26.
И оваа година е отворен Повикот за аплицирање на
Универзитетот „Даброва Горница“ во Полска нуди
Студентите на високообразовните институции од 
  • 1
  • 2
  • 3

Гледај УГД ТВ!

Post by UGD Life
- Мај 13, 2016
- 0
Последен факултет од серијалот разговори со деканите и продеканите на факултетите, ви го претставуваме разговорот со ...
Post by UGD Life
- Апр 28, 2016
- 0
Од серијалот интервјуа кои УГД ТВ и УГД ФМ ги реализираат со деканите и продеканите на УГД ви го претставуваме ...
Post by UGD Life
- Апр 27, 2016
- 0
Во серијалот разговори со деканите и продеканите на факултетите при УГД разговаравме со деканката на ...
Post by UGD Life
- Апр 18, 2016
- 0
Деканот на Музичката академија проф. м-р Тони Китановски беше дел од серијалот гостувања на деканите и продеканите на ...
Post by UGD Life
- Апр 11, 2016
- 0
Деканот на Еконмскииот факултет проф. д-р Трајче Мицевски беше дел од серијалот гостувања на деканите и продеканите на ...

УГД Живот

  • Последно
Post by UGD Life
- Јун 22, 2017
Деканот на Факултетот за безбедност при Универзитетот „Св. Климент Охридски“ – Битола, проф. д-р Никола Дујовски, и ...

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…