Приказ на предметите според таг: konkursi

Вторник, 03 Мај 2016 10:11

Бесплатен курс по шпански јазик

Во тек е пријавување за основен курс по шпански јазик, кој се имплементира преку веб-страницата iVersity.

На 7 мај 2016 година, Ајде Македонија! и Работната група за животна средина на Мировниот корпус ве покануваат на овогодишната Конференција за обука, која оваа година е на тема „Младите и животната средина”.
Фокусот е на доброволното учество на младите во животната средина и како да се започне граѓанското движење со еколошки цели. Конференцијата ќе се одржи во Меѓународна фондација Борис Трајковски, ул. „29 Ноември“ бр. 17/21, Скопје (спроти Универзална сала), од 9.30 до 14.30 часот. Македонското еколошко друштво, На точак и Екологисти без граници (Ekologi brez meja - Словенија) ќе имаат презентации за граѓанско дејствување, волонтерство и основата на активизмот во животната средина.

Доделените стипендии се однесуваат за усовршување или постдипломски студии:

а) Усовршување: времетраењето на стипендиите е две години (април 2017 - март 2019 год.) или една и пол година (октомври 2017 -  март  2019 год.);

б) Постдипломски студии - магистратура или докторат (април или октомври 2017 година). 

Првите шест месеци од престојот се посветени на изучување на јапонскиот јазик. 

Со брзото развивање на пазарот и со драстичното растење на бројот на продажни салони за облека во Скопје, брендовите за брза мода Motivi, Oltre, Tally Weijl се соочуваат со голем проблем при истакнување на пазарот. Целта на овој проект е да се пронајдат начини како да се задржат старите и да се стекнат нови лојални купувачи преку подобрување на потрошувачкото искуство.

Да се биде добар студент е предизвик. Многу студенти се принудени да плаќаат за нивното образование и да живеат во студентски домови или хостели, така што мораат да ги комбинираат нивните студии со работа.

Страница 12 од 13

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…