Приказ на предметите според таг: konkursi

Амбасадата на САД во Македонија го распиша Повикот за една од најпопуларните образовни програми Фулбрајт.

Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип врз основа на Еразмус+ универзитетски чартер бр. 256492-EPP-1-MK-EPPKA3-ECHE распишува Конкурс за Еразмус+ мобилности за академската 2018/2019 година.

КОНКУРС (.PDF)

Одделението за меѓународна соработка при УГД во соработка со Амбасадата на САД во Република Македонија ќе организира презентација на можности за студирање во Соединетите Американски Држави.

Факултетот за медицински науки при УГД објавува три нови дополнителни конкурси за краток престој на 10 студенти од ФМН при УГД - Штип во Кина и тоа:

Објавено во УГД Живот
Страница 3 од 13

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…