Приказ на предметите според таг: obrazovanie

Наспроти верувањата дека на талентираните односно на надарените деца не им е потребно посебно охрабрување или посебно внимание за напредок во средината науката вели дека се потребни специјални програми за работа со овие деца.

Објавено во Образование
Четврток, 15 Октомври 2015 02:00

Од што зависи дали си „НОЌНА ПТИЦА“?

Одговорот на прашањето е многу едноставен – од вашите гени.

Објавено во Образование

Истражување спроведено од истражувачи при Универзитетот „Гоце Делчев“ потврдува дека пушењето на цигари е поврзано со белината на вашите заби. Низа истражувања на оваа тема покажуваат релација меѓу пушењето и белината на забите.

Објавено во Образование
Страница 36 од 36

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…