Приказ на предметите според таг: studenti

Понеделник, 21 Декември 2015 00:00

Конкурс за стипендии во Унгарија

Фондацијата Стипендиум хунгарикум на Владата на Унгарија за учебната 2016/2017 година доделува стипендии за додипломски или постдипломски студии, првенствено од областа на инженерските и земјоделските науки (во прилог 1- Call for Application, 2016-2017).

Објавено во Студенти
Петок, 18 Декември 2015 00:00

УГД меѓу средношколците

Претставници од Универзитетот „Гоце Делчев“ во изминатиов период извршија презентација на можностите што ги нуди Универзитетот пред средношколците од источниот дел на Македонија.

Објавено во Студенти

Во рамките на промоцијата на признанието „Најдобар млад научник“ кое го доделува Претседателот на Република Македонија за врвни постигнувања во науката на лица до 30-годишна возраст, добитникот на признанието за 2014 година Даниел Денковски одржува предавања во рамките на јавните универзитети во Република Македонија.

Објавено во Студенти

Двесте студенти поделени во групи на Факултетот за туризам и бизнис логистика, во Наставниот центар – Скопје, се натпреваруваа за своите бизнис-идеи.

Објавено во Студенти

Во организација на Институтот за историја и археологија на Факултетот за образовни науки и Центарот за правно-политички истражувања на Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип се одржа трибината на тема „Идентитетот во средниот век“. Трибината е дел од серијалот предвидени трибини насловени како „Идентитетот низ историјата“.

Објавено во Студенти
Страница 65 од 74

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…