Приказ на предметите според таг: studenti

Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип  во соработка со Прокредит банка Македонија ве поканува на презентација за Програма за меѓународни и домашни обуки и потенцијални вработувања на Прокредит банка во просториите на Универзитетот во:

Објавено во Студенти
Петок, 30 Октомври 2015 00:00

Саем на студии во Франција 2015

 Францускиот институт и Одделот за високо образование Кампус франс во Скопје имаат чест да ве поканат на Саемот на студии во Франција, кој ќе се одржи в понеделник, 2 ноември 2015 год., во Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ - Скопје.

Објавено во Студенти

Денес во Американското катче во Штип ќе се одржи презентација на тема „Достапност на правото преку визуелизација“.

Објавено во Студенти
Петок, 30 Октомври 2015 09:28

Стипендии за мастер програми на ЦЕУ

Централноевропскиот универзитет во Будимпешта, Романија, нуди едногодишни и двогодишни стипендии за мастер програмите во рамки на Универзитетот.

Објавено во Студенти

Како да ги разбереш резултатите од промените на бизнисот и општеството во свет подложен на постојани промени. Да научиш да ги анализираш најновите глобални трендови, така што ќе се адаптираш и ќе се носиш со најновите промени во бизнисот и во светот генерално?

Објавено во Студенти
Страница 71 од 74

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…