Приказ на предметите според таг: studenti

Факултетот за информатика при Универзитетот „Гоце Делчев“ се приклучи на програмата Amazon Web Services Educate, заедно со преку 10000 професори и 1500 други институции ширум светот. 

Објавено во Студенти

Фондот за иновации и технолошки развој денес го презентираше Јавниот повик за старт ап и спин оф друштва.

Објавено во Студенти

Во рамките на реализацијата на практичниот дел од програмата за предметите на Факултетот за туризам и бизнис логистика, студенти од насоката Бизнис администрација имаа можност да се запознаат со дел од активностите на Народна банка на Република Македонија.

Објавено во Студенти

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, главниот извршен директор на Хуавеи во Македонија Марин Тинчев и амбасадорката на Народна Република Кина во Македонија Jин Лисјен присуствуваа на свеченото доделување ваучери на петте најдобри студенти во областа на информатички технологии и телекомуникации.

Објавено во Студенти

Студенти од Факултетот за туризам и бизнис логистика учествуваа на Саемот за храна што се одржа на 28 септември во Крушево.

Објавено во Студенти
Страница 13 од 74

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…