Приказ на предметите според таг: studenti

Студентите на Правен факултет викендов учествуваа на 7. Регионален „Moot Court Futura“ натпревар за познавање на постапката пред Европскиот суд за човекови права и Европската конвенција за човекови права. Во тимот на апликантите се натпреваруваа Ана Здравева, Аљоша Кацаров и Филип Кулаков, со Иван Ангеловиќ како резерва.

Објавено во Студенти

Шест студенти на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев“ - Штип учествуваа и освоија медали, пехар и признанија на Третиот интернационален гастрономски натпревар „Гастромак 2018“, што се одржа од 8 до 12 октомври во хотел „Вила парк“ во Струмица.

Објавено во Студенти

Претставници на Бизнис-иновацискиот центар - Струмица, Фондот на Европската академија за развој на регионите и FINNOVA EU (програма и фондација) и Стартап Европа акцелератор беа во посета на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип.

Објавено во Студенти

Студентката од Одделот за германски јазик и книжевност при Филолошкиот факултет, УГД-Штип, Адријана Трајанова е меѓу годинешните добитници на престижната Награда за најдобар млад преведувач „Вавилон 2018“ за македонски превод на сегмент на германското дело „Да се имаме еден со друг” (“Dass wir uns haben”) од авторката Лујзе Мајер (Luise Maier).

Објавено во Студенти

Универзитетот „Гоце Делчев“ традиционално го организира првиот академски час за новите студенти на Универзитетот. Како и секоја година, ректорот на УГД проф. д-р Блажо Боев ќе има свое обраќање во кое ќе ги поздрави студентите и ќе ги каже клучните насоки во кои ќе се движи Универзитетот во текот на тековната студиска година.

Објавено во Студенти
Страница 14 од 74

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…