Приказ на предметите според таг: studenti

Универзитетот „Гоце Делчев“ традиционално го организира првиот академски час за новите студенти на Универзитетот. Како и секоја година, ректорот на УГД проф. д-р Блажо Боев ќе има свое обраќање во кое ќе ги поздрави студентите и ќе ги каже клучните насоки во кои ќе се движи Универзитетот во текот на тековната студиска година.

Објавено во Студенти

105 најдобро рангирани студенти на првиот уписен рок на факултетите и академиите на Универзитетот „Гоце Делчев“ добија стипендии во вид на ослободување од партиципација за студирање во прва година.

Објавено во Студенти

Правниот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип го објавува Повикот за доставување на трудови за шестиот број на списанието „Student’s Social Science Journal“, наменет за студентите запишани на прв, втор и трет циклус студии.

Објавено во Студенти

 Организацијата на студенти на насоката Општа медицина на Факултетот за медицински науки успешно ја реализираше првата Летна школа на тема „Ургентни состојби во медицината“.

Објавено во Студенти

Факултетот за информатика во текот на септември организира подготвителна настава по програмирање и математика за идните студенти.

Објавено во Студенти
Страница 15 од 74

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…