Аплицирајте за стипендија за летна школа во Хрватска

Глобалната иницијатива за биомедицина во партнерство со Медицинската школа при Универзитетот во Загреб ги покануваат професионалците од цел свет да присуствуваат на Летната школа за биоетика (ДИБСС) која ќе се одржи во Дубровник, Хрватска, во периодот од 5 до 14 август 2016 годинa.

Сите заинтересирани можат да се пријават преку регистрирање на овој линк најдоцна до 24 јуни.

Селектираните кандидати ќе добијат целосна стипендија со вклучени трошоци за сместување, 75% од стипендијата или 50% од стипендијата, во зависност од квалитетот на апликацијата. Документите треба да се испратат на директорот на школата д-р Теа Вукушиќ, на нејзината електронска адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Повеќе информации:  http://www.mladiinfo.eu/2016/06/17/scholarships-dibss-dubrovnik-croatia/#ixzz4C79Uci3t

Последен пат изменето на Понеделник, 20 Јуни 2016 13:01
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…