Можност за студенти од РМ за летни програми во Кембриџ

Министерството за надворешни работи на Република Македонија информира за можност за вклучување на студенти од Република Македонија на меѓународни летни програми организирани од страна на Универзитетот во Кембриџ за период од 9 јули до 19 август 2017 година.

Повеќе информации за заинтересираните студенти може да се најдат на веб порталот на високообразовната установа или на електронската пошта Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Последен пат изменето на Среда, 31 Август 2016 13:18
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…