Можност за стипендии за студенти и истражувачи на германска лингвистика

Катедрата за германска лингвистика во Вирцбург, Германија, во соработка со Фондацијата „Херман-Нирман“, доделува стипендии за студиски престој на Универзитетот „Јулиус-Максимилиан“ во Вирцбург. Стипендиите се наменети за студенти, докторанди и истражувачи од областа на германската лингвистика.

Повеќе информации на: www.studienboerse.germanistik.uni-wuerzburg.de/wp

Контакт: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Краен рок за аплицирање: 1 декември 2016 година.

Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…